Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków

ul. Francuska 12 
40 - 015 Katowice

tel. (32) 253-77-98, (32) 256-48-58, (32) 253-77-88
fax wewnętrzny 13
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny urzędowania:
poniedziałek 8:00 - 18:00,
wtorek - piątek 8:00 - 15:00

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach Delegatura w Bielsku-Białej

ul. Powstańców Śląskich 6 
43 - 300 Bielsko Biała 
tel./fax (33) 812-37-74 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny urzędowania:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 8:00 - 15:00,
środa 8:00 - 18:00

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach Delegatura w Częstochowie

ul. Mirowska 8 
42 - 217 Częstochowa

tel./fax (34) 365-16-38 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny urzędowania:
poniedziałek, środa, czwartek, piątek  8:00 - 15:00,
wtorek 8:00 - 18:00

Dodatkowe informacje

UWAGA ! informujemy, że opłatę skarbową od dnia 1 lipca 2015r.
należy wpłacać w kasie Urzędu Miasta Katowice przy ul. Pocztowej 5 lub na
NOWY RACHUNEK
URZĘDU MIASTA KATOWICE
nr  52 1020 2313 2672 0211 1111 1111

Opłatę skarbową za pełnomocnictwo do wniosków składanych w Delegaturze WUOZ w Częstochowie należy wpłacać na konto Urzędu Miasta Częstochowa na numer konta:
49 1050 1142 1000 0022 8000 2367

Klient w urzędzie


NUMERY KONT
Informujemy, że opłatę skarbową od dnia 1 lipca 2015r należy wpłacać w kasie Urzędu Miasta Katowice przy ul. Pocztowej 5 lub na NOWY RACHUNEK URZĘDU MIASTA KATOWICE nr  52 1020 2313 2672 0211 1111 1111

Opłatę skarbową za pełnomocnictwo do wniosków składanych w Delegaturze WUOZ w Częstochowie należy wpłacać na konto Urzędu Miasta Częstochowa na numer konta:
49 1050 1142 1000 0022 8000 2367

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Katowicach obowiązuje przede wszystkim pisemny tryb załatwiania spraw. Z uwagi na  nieliczną obsadę kadrową tut. Urząd nie posiada odrębnego stanowiska ds. obsługi telefonicznej klientów. Informacje telefoniczne udzielane są przez pracowników biura podawczego – archiwum  i sekretariatu wówczas, gdy nie koliduje to z innymi obowiązkami.

Podstawowe informacje dotyczące zasad działania Urzędu dostępne są na stronach internetowych. W celu usprawnienia komunikacji prosimy o kontaktowanie się bezpośrednio w sprawach merytorycznych z inspektorami rozpatrującymi Państwa wnioski.

Po uzyskaniu połączenia telefonicznego należy wybrać tonowo numer wewnętrzny zgodnie z załączonym poniżej wykazem podziału kompetencji między pracownikami naszego Urzędu:

Numer telefonu wewnętrznego

Imię i nazwisko pracownika

Zakres prowadzonych zadań

wew. 11

Adriana Matuszczyk

Sekretariat

wew. 13

-

FAX

wew. 14

Katarzyna Limanowska

rejestr i ewidencja zabytków oraz archiwum (karty ewidencyjne, biblioteka zakładowa)

wew. 15

Urszula Nowak

sprawy kadrowe

wew. 16

Adam Szewczyk

ochrona zabytków przemysłu, techniki na terenie następujących gmin:

Będzin, Bobrowniki, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Łazy, Mierzęcice, Ogrodzieniec, Piekary Śląskie, Pilica, Poręba, Psary, Siewierz, Wojkowice, Zawiercie, Żarnowiec, Piekary, Śląskie, Kalety, Krupski Młyn, Miasteczko Śląskie, Świerklaniec, Tarnowskie Góry, Tworóg, Zabrze, Zbrosławice, Katowice, Sosnowiec, Mysłowice, Chorzów, Świętochłowice, Ruda Śląska, Knurów, Gierałtowice, Pyskowice, Pilchowice, Rudziniec, Sośnicowice, Toszek, Wielowieś, Siemianowice Śląskie, Ożarowice

oraz ochrona zabytków na wypadek konfliktu zbrojnego i sytuacji kryzysowych w województwie śląskim

wew. 18

Wiesława Prusecka

ochrona zabytków architektury i urbanistyki na terenie następujących gmin:

Kalety, Krupski Młyn, Miasteczko Śląskie, Ożarowice, Świerklaniec, Tworóg, Zbrosławice, Gliwice, Racibórz, Kornowac, Pietrowice Wielkie, Rudnik, Nędza.

wew. 19

Ryszarda Rajnich-Walawender

ochrona zabytków architektury i urbanistyki na terenie następujących gmin:

Katowice, Zabrze

wew. 20

Daria Białas

Biuro podawcze

wew. 22

Rafał Wiloch

ochrona zabytków przemysłu, techniki na terenie następujących gmin:

Bytom, Sławków, Jaworzno, Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin, Lędziny, Jastrzębie Zdrój, Łaziska Górne, Mikołów, Orzesze, Wyry,Tychy, Żory, Czerwionka-Leszczyny, Krzanowice, Krzyżanowice, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Świerklany, Rybnik, Godów, Gorzyce, Lubomia, Marklowice, Mszana, Pszów, Radlin, Rydułtowy, Wodzisław Śląski, Kornowac, Kuźnia Raciborska, Nędza, Pietrowice Wielkie, Racibórz, Rudnik, Gliwice, Ornontowice, Radzionków;

ochrona zabytków architektury i urbanistyki na terenie następujących gmin: Jaworzno, Sławków

oraz ewidencja pojazdów zabytkowych i sprawy związane z wywozem dzieł sztuki za granicę.

wew. 23

Ewa Mołdrzyk

sprawy administracyjne, sprawy związane z budżetem i finansami

wew. 25

Marta Piekarz

zadania związane z dotacjami udzielanymi przez Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków

wew. 26

Paulina Świercz

ochrona zabytków architektury i urbanistyki na terenie następujących gmin:

Mysłowice, Orzesze, Żory, Jastrzębie Zdrój, Sosnowiec, Ornontowice

wew. 27

Agnieszka Cyganek

 

Główna Księgowa

wew. 28

Iwona Wiloch

ochrona zabytków ruchomych i nieruchomych - sakralnych na terenie następujących gmin:

Będzin, Bieruń, Bobrowniki, Bojszowy, Bytom, Chełm Śląski, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Imielin, Jaworzno, Kalety, Katowice, Krupski Młyn, Lędziny, Łazy, Miasteczko Śląskie, Mierzęcice, Mysłowice, Ogrodzieniec, Ożarowice, Piekary Śląskie, Pilica, Poręba, Psary, Radzionków, Siewierz, Sławków, Sosnowiec, Świerklaniec, Tarnowskie Góry, Tworóg, Tychy, Wojkowice, Zabrze, Zawiercie, Zbrosławice, Żarnowiec.

wew. 29

Magdalena Jochemczyk

ochrona zabytków architektury i urbanistyki na terenie następujących gmin:

Czerwionka-Leszczyny, Wielowieś, Toszek, Pyskowice, Rudziniec, Sośnicowice, Pilchowice, Knurów, Gierałtowice, Kuźnia Raciborska.

Ochrona zabytków sakralnych na terenie następujących gmin:

Wielowieś, Toszek, Rudziniec, Pyskowice, Gliwice, Sośnicowice, Pilchowice, Knurów, Gierałtowice, Ornontowice, Mikołów, Łaziska Górne, Wyry, Orzesze, Żory, Jastrzębie Zdrój, Kuźnia Raciborska, Nędza, Rudnik, Pietrowice Wielkie, Racibórz, Kornowac.

wew. 30

Bartosz Majorek

ochrona zabytkowych założeń zieleni na terenie następujących gmin:

Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Chorzów, Imielin, Krzanowice, Krzyżanowice, Lędziny, Ruda Śląska, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Świerklany, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Godów, Gorzyce, Lubomia, Marklowice, Mszana, Pszów, Radlin, Rydułtowy, Wodzisław Śląski, Będzin, Bobrowniki, Czeladź, Mierzęcice, Psary, Siewierz, Wojkowice, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Piekary Śląskie, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Poręba, Zawiercie, Żarnowiec, Gierałtowice, Katowice, Knurów, Mysłowice, Pilchowice, Sosnowiec, Bytom, Kalety, Krupski Młyn, Miasteczko Śląskie, Ożarowice, Radzionków, Świerklaniec, Tarnowskie Góry, Tworóg, Tychy, Zabrze, Zbrosławice, Gliwice, Pyskowice, Rudziniec, Sośnicowice, Toszek, Wielowieś, Kornowac, Kuźnia Raciborska, Nędza, Pietrowice Wielkie, Racibórz, Rudnik, Czerwionka-Leszczyny, Sławków, Mikołów, Racibórz, Nędza, Łaziska Górne, Wyry, Orzesze, Żory, Jastrzębie Zdrój, Ornontowice.

wew. 31

Mirosław Rymer

Doradca prawny, rzecznik prasowy

wew. 32

Elżbieta Bartodziej

ochrona zabytków architektury i urbanistyki na terenie następujących gmin:

Bytom, Łaziska Górne, Tarnowskie Góry, Wyry.

wew. 33

Magdalena Łabuz

ochrona zabytków architektury i urbanistyki, zabytków sakralnych, zabytków ruchomych na terenie następujących gmin:

Chorzów, Gaszowice, Godów, Gorzyce, Jejkowice, Krzanowice, Krzyżanowice, Lubomia, Lyski, Marklowice, Mszana, Pszów, Radlin, Ruda Śląska, Rybnik, Rydułtowy, Siemianowice Śląskie, Świerklany, Świętochłowice, Wodzisław Śląski.

wew. 34

Katarzyna Wieczorek

 

ochrona zabytków archeologicznych

wew. 35

Justyna Harazim - Owczarek

ochrona zabytków architektury i urbanistyki na terenie następujących gmin:

Będzin, Bieruń, Bobrowniki, Bojszowy, Chełm Śląski, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Imielin, Kobiór, Lędziny, Łazy, Mierzęcice, Ogrodzieniec, Piekary Śląskie, Pilica, Poręba, Psary, Siewierz, Tychy, Wojkowice, Zawiercie, Żarnowiec, Mikołów.